Címlap Ökohírek Vesd Bele Magad!

Vesd Bele Magad!

A Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége- AGRYA jóvoltából  iskolánkban  is elindíthattuk idén márciusban a Vesd Bele Magad! programot.  100 db. vetőmag csomagot kaptunk ajándékba, amelyet a gyerekek a saját, otthoni konyhakertjükben vetettek el. A csomagokban hasznos tanácsokat tartalmazó füzetet is kaptak a tanulók.

A program célja, hogy a gyerekek megtapasztalják a fizikai munka élményét, megismerkedjenek a konyhakerti munkákkal, élvezzék a saját termés semmihez sem hasonlítható ízét.

A gyerekek nagy lelkesedéssel kezdtek bele a munkába: ástak, gereblyéztek, veteményeztek s izgatottan lesték a vetőmagok kikelését. Volt, aki még a gépi munkákat is kipróbálta.

Azóta is szorgalmasan locsolgatják, gyomlálgatják a veteményt.  Alig várják, hogy  megkóstolhassák a saját termésből készült levest, főzeléket.

Köszönjük az AGRYA támogatását!

Márkus Réka és Noémi

Farkas Eszter