Címlap PROJEKTEK

    Balatonnál sej-haj, de jó….

    Még akkor is, ha nem nyáron, ha nem egész hétre, s ha nem a családdal lehet részünk benne. A Csanádi Imre Általános Iskola 5. és 6. osztályosai is úgy jártak több ezer magyarországi társukkal együtt, hogy alig kezdődött el a tanév, máris kirándulni mehettek. A Nemzeti Üdülési Alapítvány igen kecsegtető pályázati lehetőségét kihasználva 4 napos osztálykirándulásra volt lehetőségük úgy, hogy a szülőknek 1000 Ft jelképes hozzájárulást, és a Balatonszárszóig tartó buszozás/vonatozás költségét kellett hozzáadni. A sikeres pályázást követően az említett két osztály minden tanulója szeptember 24-től 27-ig Balatonszárszóra utazhatott osztályfőnökeikkel együtt az Erzsébet Táborba. A teljes sikerhez még két összetevőnek kellett teljesülni: nagyszerű időjárás és tartalmas programok. Egyikre sem lehet panasza senkinek. A ragyogó napsütésben még a Balaton vizébe is bátran belegázolhatott mindenki. Programokban sem volt hiány: a kora őszi Balaton-part hatalmas sétákra adott lehetőséget, a táborból kölcsönzött kerékpárokkal távolabbi célokat is el lehetett érni. A kirándulás csúcsa – természetesen az átbeszélgetett, mókázott éjszakákon túl – egy tihanyi kirándulás volt: busszal, komppal, Dotto vonattal!! Erre a Diákönkormányzat által adott támogatásból, valamint a szorgalmas papírgyűjtő kezek munkája nyomán volt lehetőség. A sok kirándulás és játék között jutott idő matekozásra és nyelvtani feladatokra is. Nagyszerű dolog volt látni a 28 örömteli szempárt, amely a közös játékok során szinte ragyogott. Ezt a tábort biztosan sokáig emlegetni fogják, és ezt az élményt nem veheti el tőlük senki.

    Farkasné Sárközi Éva