Címlap Tájékoztató a hit-és erkölcstan bevezetéséről 2013.

  A nemzeti köznevelésről szóló 2011.évi CXC. törvény 35.§-a és 97.§.7. bekezdése szerint az állami általános iskolában az erkölcstan óra vagy az ehelyett választható, az egyházi jogi személy által szervezett hit-és erkölcstan óra a kötelező foglalkozások része. 2013. szeptember 1-től az iskolák első és ötödik évfolyamán felmenő rendszerben  kell megszervezni szülői kérésre az egyházi jogi személy által szervezett hit-és erkölcstan oktatást. Az egyházi jogi személy által szervezett és felügyelt hit-és erkölcstan órák és foglalkozások tartalmát az egyházi jogi személy határozza  meg  az adott egyház útmutatása szerint.

   

  Kérjük azokat a szülőket, akik 2013. szeptemberétől 5. osztályos gyermeküket a kötelező erkölcstan oktatása helyett valamely-a lelkiismereti és vallásszabadság jogáról, valamint egyházak , vallásfelekezetek és vallási közösségek jogállásáról szóló- 2011.évi CCVI. törvény melléklete szerinti egyházi jogi személy által szervezett hit-és erkölcstan oktatására szeretné járatni gyermekét, szíveskedjen az iskola által kiküldött nyilatkozatot kitölteni és visszaküldeni legkésőbb 2013. május 31-ig. Az első évfolyamra beiratkozó gyermekek szülei  április 8-9-én,  az iskolai beiratkozás alkalmával tehetik meg nyilatkozatukat.

   

  Iskolánkban négy egyház jelezte szándékát, hogy hit-és erkölcstan oktatást szervez:

   

  Egyház

  Képviselője

  Elérhetőség

  Református Egyház

  Kohn Zsolt lelkipásztor

  452-507

  Lelkészi Hivatal, Zámoly

  Katolikus Egyház

  Segítő Szűz Mária Plébánia, Bodajk

  Mórocz Tamás plébános

  Bechtold Zsuzska hitoktató

  410-039

  +36/30/552-6606

  Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

  Csákvár-Bicske-Csabdi Társult Evangélikus Egyházközség

  Szebik Károly evangélikus lelkész

  8083 Csákvár, Luther u.2.

  +36/20/950-9005

  Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

  Hit Gyülekezete

  Havlik Ferenc László

  Hit Gyülekezete, 1103 Budapest, Gyömrői u. 69.