Címlap Tájékoztató az erkölcstan, hit-és erkölcstan oktatásról

  Tisztelt Szülők!

   

  A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 35. §-a  és 97. § (7) bekezdése alapján az állami általános iskolákban az erkölcstan óra, vagy az egyházi jogi személy által szervezett hit- és erkölcstan óra a kötelező foglalkozások része.

   

  2014. szeptember 1-jétől az iskolák első, második, ötödik és hatodik évfolyamán felmenő rendszerben kell megszervezni szülői kérésre az egyházi jogi személy  által szervezett hit- és erkölcstan oktatást.

   

  Iskolánkban három egyház jelezte szándékát, hogy -amennyiben igény van rá-, hit- és erkölcstan oktatást szervez:

   

  Egyház megnevezése

  Képviselő

  Elérhetőség

  Magyar Katolikus Egyház (római katolikus)

  Mórocz Tamás plébános

  Segítő Szűz Mária Plébánia, Bodajk

  06/22/ 410-039

  Bechtold Zsuzska hitoktató

  30/552-6606

  Csizmadia Nóra hitoktató

   

  Magyarországi Református Egyház

  Kohn Zsolt lelkipásztor

  Lelkészi Hivatal,

  Zámoly, Kossuth u. 51.

  06/22/452-507

  HIT Gyülekezete

  Petrőcz László, Papp László

  Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

   

   

  Kérjük Önöket, hogy a kiküldött nyilatkozaton töltsék ki, hogy 2014. szeptember 1-jétől erkölcstan órára, vagy egyházi jogi személy által szervezett hit- és erkölcstan órára szeretnék járatni gyermeküket.

   

   

  Visszaküldési határidők:

  • leendő 5. osztályos tanulók: 2014. április 15.
  • leendő 2. és 6. osztályos tanulók: 2014. május 20.

   

  A kitöltött nyilatkozatokat kérem határidőre visszaküldeni az iskolába!

  A leendő első osztályos tanulók szülei a beiratkozáskor (2014. április 28-29-30.) fogják kitölteni a nyilatkozatot.

  Tájékoztató a nemzeti köznevelésről szóló 2011.évi CXC. törvény 35.§ (1) bekezdése alapján az erkölcstan óra helyett választott hit-és erkölcstan oktatás megszervezéséhez kapcsolódó adatkezelésről  ide kattintva letölthető:

  Zámoly, 2014. március 31.

   

  Csordásné Papp Ágnes

  igazgató