Címlap Kinder+SPORT program

    Sikeres pályázatunk eredményeként iskolánk bekerült a  Kinder + SPORT programba.

    A Kinder+SPORT program évek óta elkötelezett az iránt, hogy rendszeres testmozgásra ösztönözze a fiatalokat. A program hitvallása, hogy a sport kiemelkedő szerepet játszik a gyermekek fejlődésében, mert segít nekik megismerni önmagukat, leküzdeni az akadályokat, és hozzájárul ahhoz, hogy sikeres és erős felnőtté váljanak. A kezdeményezés célja, hogy a mindennapi sportot az aktív életmód részeként vonzóvá tegye a gyermekek számára.

    A programban a 12 fős csapat 2., 3. és 4. évfolyamos versenyzői kéthetente 45 perces délutáni sportfoglalkozás keretében a Kinder + SPORT sorversenyek feladatait gyakorolják és az edzéseket dokumentálják, részt vesznek a regionális versenyeken. Az iskola Start+ csomagot kap a zavartalan felkészüléshez, melynek tartalma: kosárlabdák, kézilabdák, focilabdák, jelölő mezek, ugrókötelek, bírói sípok, hulahoppkarikák és bóják.

    Felkészítő pedagógusok: Kovácsné Geiger Andrea és Horváth Zoltán