Címlap Diákönkormányzat

Őszi túranap - Kirándulás Budapestre - Parlament látogatás 2014. szeptember 26.

Néhány részlet a gyerekek élménybeszámolóiból:

„Budapestre vonattal utaztunk. Kelenföldön szálltunk le, majd onnan metróval és villamossal mentünk a Margit hídig.”

„ Átsétáltunk a Margitszigetre. Elmentünk egy játszótérre, ahol sok érdekes dolog volt. Nekem az a kerék tetszett, amin járni kellett és közben az ellentétes irányba forgott.”

„A Margitszigeten láttunk egy gyönyörű szökőkutat és voltunk egy mini állatkertben. Ott sok madarat és pónit láttunk.”

„Ezután egy parkban sétáltunk és láttunk egypár mókust, akik a fűben szaladgáltak, sőt még egy mátyásmadarat is!”

„A Parlamentbe 14.45-re érkeztünk. Bent a táskákat rá kellett tenni egy futószalagra és mi átmentünk egy fémdetektoron. „

„Annyira paráztam, hogy nálam becsipog, de mégsem.”

„Egy idegenvezetővel felmentünk 139 lépcsőt.”

„A Parlamentben olyan jó volt és sok érdekességet láttunk. Például a koronaőrök nagy csendben voltak és csak a szemüket láttam, hogy mozognak.

„Még a tanácsterembe is bementünk. Láttunk egy kiállítást is, ami a Parlament és a Kossuth tér felújítását mutatta meg.”

„Láttam a koronázási jelképeket és fotózkodtam az őrökkel.”

„Hazafelé nagyon elfáradtam. Este 19-ra értünk haza.”

„Nagyon tetszett nekem, sohase fogom elfelejteni ezt a napot.”

A Diákönkormányzat 2013/2014 évi munkaterve, IDE kattintva letölthető.

A Diákönkormányzat 2013/2014 évi taglistája, IDE kattintva letölthető.

Képek a karácsonyi vásárról:

Képek az őszi túranapról: